6 GEN PARKE TAŞI


RESİM YÜKLENİYOR..

Ürün Açıklaması

Kilit Taşı : Taştan yapılmış kemer ve köprülerde, kavisin en üst tarafında yer alan, eşkenar yamuk veya üçgene benzeyen (teknik olarak trapezoid) şekilli taştır. Kemer taşlarının en büyüğü ve en önemlisidir, yapının dengede kalmasını sağlar, bir nevi yapıyı kilitler. Kilit taşını yerinden çekmen yapının çökmesine neden olur. Günümüz dilinde, kilit taşı aynı zamanda büyük bir yapının temel taşıyıcı elemanına da denir. İtalyancası “Chiave di volta”, Çekcesi, “Svornik”, Polonyaca “Zwornik”, Fransızcası “Clef d’Arc”, İspanyolcası “Clave”, Romencesi “Cheie de boltă”, Almancası “Schlussstein”‘dır. Türk ve Osmanlı mimarisinde camiler ve eski hanlarda, köprülerde sık rastlanır, kilit taşı diğer kemer taşlarından daha büyüktür, İtalyan mimarisinde ise kilit taşı genellikle dekoratif öğeler veya heykel gibi parçalar ile bütünleşir ve yapıya hava katmakta kullanılır.

KUMLAMALI KİLİT’Lİ PARKE
Kilit Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. bir çok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum gösteren Kilit Taşı, sağlamlığının yanısıra dekoratif görünümüyle herkesi kendine hayran bırakmıştır, şimdi kumlamalı seçenekleri ile uygulayıcılara sunuluyor.

KİLİT TAŞI
ÖZKA Beton Elemanları Dış mekânların en çok kullanılan parke taşını sunar,
Kilit Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. Bir çok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum gösteren Kilit Taşı, sağlamlığının yanısıra dekoratif görünümüyle de ihtiyacınıza en iyi ve en ucuz şekilde cevap verebilmektedir.

Özellikler

Ürün Adı
Ürün Grubu
Ürün Alt Grubu
Yükseklik
Uzunluk
Kalınlık
Palet
Kamyon
Kırkayak
Boyut
Kilogram
Yükleme
Renk